ДБЖ (джерело безперебійного живлення) – прилад, який у разі вимкнення електроживлення забезпечує миттєве переключення під’єднаного обладнання на живлення від акумуляторних батарей.

 

Акумулятори для ДБЖ, залежно від конструктивних характеристик, діляться на

-кислотні герметичні (AGM);

-гелеві (GEL);

-мультигелеві (MGEL).

Всі вони працюють за одним принципом і відрізняються лише станом, у якому знаходиться електроліт (рідкий чи гелеобразний), що обумовлює особливість їх конструкції.

Кислотні акумулятори, які використовують для ДБЖ, герметичні, їх не потрібно обслуговувати, вони не мають «ефекту пам’яті» і стійкі до коротких замикань. Основним недоліком є їх чутливість до глибокого розрядження. Вивести із строю такі батареї майже їх розрядження на 40%.

 

На відміну від кислотних, гелеві акумулятори (GEL) легко переносять глибоке розрядження, що дозволяє використовувати їх після тривалого відключення від електроживлення без жодних втрат працездатності. У порівнянні з кислотними, гелеві акумуляторами мають низький самозаряд, що забезпечує їх зносостійкість та триваліший у 1,5-2 рази термін експлуатації, ніж у кислотних.

Однак основна відмінність – якісні гелеві акумулятори через свої конструктивні особливості витримують велику кількість циклів «розрядження-заряд», що робить їх незамінним у джерелах безперебійного живлення.

Слід також відзначити, що електроліт GEL-акумуляторів має консистенцію гелю, тому у разі механічного пошкодження корпусу він не витікає і не становить небезпеки для обладнання - на відміну від AGM, де електроліт це рідка кислота.

Мультигелеві акумулятори (MGEL) є гібридом AGM та гелевих акумуляторів (GEL) і мають проміжну між ними ціну.

Рішення купити гелевий (GEL) акумулятор чи AGM власник ДБЖ має прийняти, виходячи із вищенаведених технічних особливостей.

Для того, щоб підібрати акумулятор для ДБЖ, необхідно знати основні технічні характеристики приладу - ємкість та габарити.

Ємкість батарей розраховують, виходячи з кількості та технічних характеристик обладнання, яке планується підключати до ДБЖ, та часу його роботи. Зазвичай для домашнього використання обирають батареї 7 або 12 Аh та напругою 6 або 18 В.

 

Для ДБЖ, які планується використовувати протягом тривалого часу (8-10 годин), розрахунки проводять за формулою: E = (P*T) / (V*K), де:

-Е (Ah) – ємкість,

-Р (Вт) – сумарна потужність обладнання, що буде підключатися,

-Т (год) – час навантаження батарей

-V (В) – напруга електроживлення батареї

-К – це коефіцієнт, який як правило дорівнює 1 та залежить від навантаження заряду, який витрачається на електроживлення.

Якщо акумулятори, які Ви плануєте придбати, будуть встановлюватися у ДБЖ замість тих, що вийшли з ладу, то їх габарити мають вирішальне значення. Є ризик того, що неправильно обрані акумулятори не увійдуть у корпус ДБЖ чи будуть торкатися деталей приладу.

Як бачимо, характеристик небагато і їх легко розрахувати. В залежності від Ваших потреб наш інтернет-магазин пропонує звернути увагу на якісні гелеві (GEL) акумулятори у яких співвідношення ціна-якість є оптимальним.