Мережеві інвертори
Мережеві інвертори – пристрої, що перетворюють постійний струм на змінний. Ними комплектують сонячні електростанції (СЕС), щоб отримувати електроенергію, придатну до використання електроприладами. Мережевий інвертор – обов'язковий елемент мережевої СЕС. Його ефективність впливає на те, яку кількість згенерованої енергії вдасться спожити.
Інтернет-магазин Keyvolt пропонує мережеві інвертори лише від перевірених світових виробників. Сучасні моделі містять від двох до шести незалежних MPPT-трекерів, що дає змогу розміщувати сонячні панелі станції на різних площинах і з різними кутами нахилу. Завдяки цьому можна, наприклад, збільшити кількість електроенергії, котра генерується зранку чи ввечері, розмістивши частину панелей так, щоби вони вловлювали максимальну кількість променів у потрібні години.
Види та функціональні особливості мережевих інверторів
Мережевий інвертор найкраще підходить для СЕС, які під'єднані до стабільної електромережі. Крім основної функції – трансформації одного типу струму в інший, – мережеві інвертори можуть:
- передавати в мережу надлишковий згенерований струм;
- захищати від короткого замикання та стрибків напруги в мережі;
- дозволяти віддалено контролювати роботу СЕС завдяки вбудованим системам моніторингу;
- бути обладнаними модулем, який запобігає деградації сонячних панелей;
- обмежувати генерацію електроенергії.
Номінальну потужність інвертора вибирають залежно від потреб конкретної СЕС. В ідеалі вона має становити суму потужностей усіх підключених до нього сонячних панелей.
Принцип підключення мережевого інвертора
Мережевий інвертор є проміжною ланкою між сонячними панелями, зовнішньою та внутрішньою електросистемами. Із сонячних панелей до інвертора потрапляє постійний струм, а з нього вже виходить змінний струм. ККД сучасних моделей становить від 90 до 98,8%, що дозволяє максимально ефективно використовувати отриману енергію.
Оскільки мережевий інвертор не має акумуляторів, надлишок згенерованої енергії передається в загальну мережу. За наявності «розумного» лічильника це дає змогу стати учасником програми «Зелений тариф». У випадку, якщо сонячна енергія потрібна лише для власного споживання, але присутній надлишковий обсяг, знадобиться спеціальний обмежувач. Він буде зупиняти вироблення електроенергії, якщо згенерований обсяг перевищуватиме поточні потреби.
Особливості вибору мережевого інвертора
Вибираючи мережевий інвертор, потрібно зважати на такі його характеристики:
- ККД – чим він вищий, тим краще.
- Потужності – пікова, номінальна та в режимі очікування. Останній показник має бути мінімальним. У сучасних приладах він становить до 1% номінальної потужності.
- Діапазон робочих температур – визначає, за яких температур пристрій працюватиме справно.
- Кількість трекерів. Вище ми розповідали, чому цей параметр важливий.
- Інтерфейс і програмні додатки.
Важливою також є система охолодження та захисту інвертора від вологи й пилу. Якість цих систем прямо впливає на термін служби пристрою.
Де купити мережевий інвертор в Україні?
У цьому розділі ми зібрали найкращі моделі мережевих інверторів для сонячних електростанцій. Усі вони мають високий ККД, широкий робочий діапазон температур, сучасний високотехнологічний інтерфейс і компактні розміри.
Купити мережевий інвертор у Keyvolt можна в кілька кліків. Наші співробітники оперативно відправляють замовлення «Новою поштою» в будь-який куточок України.
Часті запитання
Що таке мережевий інвертор і як він працює? +
Обладнання призначенено для перетворення постійного струму, отриманого від сонячних фотопанелей, в змінний струм для використання в побутових чи промислових цілях. Пристрій було розроблено для підключення системи сонячних панелей безпосередньо до загальної електромережі. Є незамінним обладнанням в роботі мережевих сонячних електростанцій, які не тільки дозволяють забезпечити себе електроенергією під час відключень, а й продавати її надлишки державі та мати додатковий прибуток.
Які основні функції мережевого інвертора? +
Мережевий інвертор був розроблений для перетворення постійного струму, отриманого від сонячних фотопанелей, в змінний струм. Завдяки цьому зменшується потужність, спожита від мережі. Такі пристрої використовуються в мережевих сонячних станціях, які підключені до зеленого тарифу, для продажу надлишків електроенергії, отриманої від сонячних електростанцій, державі за підвищеним тарифом.
Чи можна використовувати мережевий інвертор без акумуляторів? +
Мережеві інвертори працюють від мережі, вони не укомплектовані акумуляторами, тому не можуть працювати автономно.
Як вибрати правильний мережевий інвертор для моєї сонячної системи? +
При виборі мережевого інвертора для сонячних панелей необхідно враховувати декілька деталей, щоб він ефективно працював з вашою електростанцією. Тому при покупці звертайте увагу на потужність СЕС і чи витримає її інвертор; особливості обраної моделі; її ефективність для менших втрат енергії під час її перетворення; надійності виробника інвертора та сумісність зі сонячними панелями. Від всіх цих факторів залежить успіх роботи цілої системи.
Яка різниця між мережевим інвертором і автономним інвертором? +
Мережеві інвертори підключаються до міської мережі. Протягом світлового дня панелі з таким інвертором покривають потреби споживачів, а надлишки виробленої енергії продаються в мережу за «зеленим» тарифом. В нічний час електричне обладнання живиться від центральної мережі. А от автономні інвертори протягом світлового дня заряджають АКБ та покривають потреби споживачів. В нічний час потрібне обладнання живиться від АКБ, а відсутня енергія добирається від акумулятора.
Чи впливає мережевий інвертор на стабільність домашньої електромережі? +
Мережевий інвертор, завдяки своїм можливостям та характеристикам, здатен стати незамінним обладнанням домашньої або комерційної СЕС. Пристрій не впливає на стабільність центральної мережі, тому має майже стовідсоткову ефективність. А в дні з максимальною інсоляцією інвертор можливо перевантажувати на 10% для покриття більшого числа потреб.
Які технічні характеристики важливі при виборі мережевого інвертора? +
При виборі мережевого інвертора необхідно правильно розраховувати кількість сонячних панелей в стрінгу та вивчити технічний паспорт кожного пристрою, який змінює постійний струм в змінний. Разом з цим треба детально перевірити сумарну кількість сонячних панелей, враховуючи номінальну потужність інвертора. Для цього не забудьте звернути увагу на номінальну вихідну потужність і підключати до інвертора панелі сумарної потужності в співвідношенні 0,8-1,2.
Як встановлюється мережевий інвертор? +
Спершу оберіть інвертор з чистою синусоїдою для оптимального та безперебійного живлення необхідних вам пристроїв. Потім визначте оптимальне місце для його розташування інвертора. Після цього забезпечте надійне кріплення та відповідне охолодження пристрою. Переконайтеся, що кабелі акумулятора правильно підключені та забезпечують надійний контакт. Не забудьте підключити обладнання до системи електропостачання, враховуючи всі безпекові та технічні аспекти. Останній крок - впевнитися, що інвертор працює належним чином та виявиться безпечним для дому чи підприємства.
Чи можна модернізувати існуючу сонячну систему з мережевим інвертором? +
При бажанні ви завжди можете модернізувати свою сонячну електростанцію та підключити до неї мережевий інвертор. Модернізація надає можливість живити резервну ланку споживачів при відключенні зовнішньої мережі. Цей процес буває різним, тому і вартість рішення коливається від 3 до 20 тисяч доларів. Аби дізнатись точну суму, зверніться за допомогою до менеджерів компанії.