Для того, аби забезпечити безперебійне живлення у своєму будинку чи офісі, знадобиться сонячна батарея на акумуляторах. При цьому вкрай важливо підібрати потужний варіант. Адже сонячні станції виробляють енергію вдень, і чим потужніша батарея, тим довше вона триматиме заряд. Розглянемо, як визначити ємність акумулятора для сонячних панелей.

Що таке ємність батареї і для чого необхідний цей показник?

Основною характеристикою, що визначає акумулятор сонячних батарей – це його ємність. Саме від цієї величини залежить не тільки вартість пристрою, а й тривалість його використання до нової зарядки, тобто один повний цикл. Одиницею виміру ємності АКБ є ампери за годину (А⋅год).

Як розрахувати потужність акумулятора: на що треба зважати?

При визначенні ємності, яку матиме акумулятор для сонячних батарей, треба звернути увагу на такі фактори:

  • залежність від струму розряду – час роботи батареї дорівнює співвідношенню ємності до струму;

  • залежність від напруги – чим вона більше, тим більше енергії може накопичити акумулятор для сонячної батареї.

Потрібно пам’ятати, що сонячні панелі заряджають акумуляторні батареї, а вони, в свою чергу, віддають енергію іншим пристроям. Тому ємність та кількість АБ повинні відповідати кількості пристроїв, які потрібно зарядити, та годин, протягом яких вони використовуються.

Акумулятори для сонячних батарей – визначаємо необхідну ємність

Місткість АБ вираховується, виходячи з її технічних характеристик та даних навантаження. Важливо визначити, на скільки днів вам знадобиться акумулятор до сонячних батарей, щоб забезпечити безперебійне електропостачання. Крім цього, необхідно підрахувати добове споживання електроенергії, достатнє для живлення всіх потрібних пристроїв.

Визначаючи потужність акумуляторної батареї, варто також звернути увагу на активність сонця у вашому регіоні. В нагоді може стати таблиця інсоляції по містах України.

Виконаємо розрахунок, використовуючи приблизні параметри:

  • значення номінальної напруги = 12 Вт;
  • внутрішні втрати = 15%;
  • глибина розряду, враховуючи, що гелеві та agm АБ допускають значення 50-60%, літій-іонні - 80-95%.

Тож, як порахувати ємність акумулятора літій-іонного, наприклад? Застосовуємо формулу:

Ємність (А⋅год) = (Сумарне добове споживання електроенергії (Вт⋅год) х кількість днів від АБ) / (12 Вт х 0,85 х 0,8).

Аналогічний розрахунок буде й по відношенню до гелевих АБ, тільки використовуватиметься коефіцієнт глибини розряду 0,5 замість 0,8.

За детальними рекомендаціями, який акумулятор на сонячній батареї варто вибрати, можна звернутися до спеціалістів компанії Keyvolt.