Альтернативні джерела енергії, зокрема сонячні електростанції, стали популярними серед підприємств та приватних осіб. Вони дозволяють отримувати електроенергію незалежно від централізованих мереж та суттєво економити. При проєктуванні та встановленні сонячних електростанцій (СЕС) важливо враховувати кілька чинників, таких як:

  • оптимальне розташування сонячних панелей;
  • рівень сонячної активності протягом року; 
  • потужність сонячної електростанції – залежно від потреб споживачів. 

Важливо дотримуватись технічних норм включаючи правильну відстань між панелями, захист від перевантажень, належний запас електроенергії в акумуляторних батареях та інші суттєві аспекти. Здійснюються також розрахунки урахуванням географічних умов, кліматичних зон та термінів експлуатації. Це дозволяє компактно та кваліфіковано встановити необхідну кількість обладнання. 

Норми проєктування сонячних електростанцій

При встановленні фотомодулів важливо дотримуватись нормативних вимог. Згідно з Державними будівельними нормами, відстань від найближчого ряду сонячних батарей до межі земельної ділянки має становити 1 м. Але можливе зменшення цієї відстані до 0,5 м в певних випадках:.

  • між сонячними панелями та межею земельної ділянки розташовані інші споруди;
  • сонячні модулі монтується на даху;
  • на покрівлі встановлені захисні конструкції висотою понад 0,5 м.

Дотримуючись усіх вимог, можна досягти максимальної ефективності та стабільної роботи сонячної електростанції.

Де будують сонячні електростанції

СЕС набирають попиту серед різних організацій. Ці станції широко застосовуються в різних сферах, де важлива стабільність електропостачання:

  1. Підприємства. Дозволяють скорочувати витрати на електроенергію та зменшувати залежність від енергосистеми, що підвищує ефективність та конкурентоспроможність.
  2. Лікарні. Сприяють надійній роботі медичного обладнання та забезпечують надання невідкладної допомоги.
  3. Держані установи. Стабільність роботи комп'ютерних мереж, серверів та банкоматів.
  4. Приватні будинки та дачі. Забезпечують безперебійну роботу побутової техніки, (холодильників, пральних машин, комп'ютерів та інших пристроїв), що запобігає можливим пошкодженням внаслідок перепадів напруги.

Крім того, якщо домашня СЕС виробляє надлишкову електроенергію, господар може отримувати додатковий дохід, експортуючи її до місцевої електромережі за умовами «зеленого тарифу». Найбільш ефективним є розміщення сонячних електростанцій на південній стороні під кутом від 35 до 45°. Придбання та встановлення такої станції дозволить мати надійне джерело електроенергії цілодобово.