Коефіцієнт корисної дії сонячних панелей є характеристикою їхньої ефективності. Визначення цього показника відбувається шляхом співвідношення енергії, яка виробляється сонячною системою, до сонячного світла, що поглинається, з подальшим множенням на 100%.

Як це працює?

Сонячні панелі – це комбінація фотоелектричних (сонячних) елементів між герметичним матеріалом, скляної плити зверху та захисної плівки. Ці елементи виробляють електроенергію під впливом сонячного світла. ККД сонячних панелей відображає кількість цього світла, що буде перетворено в електрику.

Що впливає на значення ККД?

Перш за все, на ефективність сонячних панелей впливає кристалічний склад фотоелектричних елементів. Найпоширенішими у галузі є кремнієві елементи, а їх коефіцієнт залежить від типу речовини:

  • монокрісталічний – до 23%;
  • полікристалічний – 14-18%;
  • аморфний – близько 8%.

Крім того, на ефективність впливатиме ціла низка факторів, включаючи особливість монтажу і кліматичні умови. І хоча на останнє людина вплинути не в змозі, на решту факторів варто звернути увагу:

  • Якість встановленого обладнання.
  • ККД інвертора, контролера, втрати у проводці.
  • Географічне розташування.
  • Інтенсивність інсоляції у місцевості.
  • Температурний режим у регіоні.

Особливу роль відіграє правильний монтаж. Важливо, щоб при встановленні майстри дотримувалися технології та правильного кута нахилу модулів, враховуючи координати сонця. Саме тому варто вибрати досвідчених професіоналів для проєктування та монтажу сонячної системи. Місце встановлення, а також орієнтація модулів може напряму вплинути на рівень ККД сонячних колекторів та панелей.

Способи збільшення ККД панелей сонячної системи

Ефективність сонячних батарей можна підвищити. Доступним та доволі зручним методом є використання оптимізатору потужності, який вираховує точку на модулі, у якій генерується максимальна кількість енергії.

Ефективне також застосування сонячних трекерів. Ці пристрої здатні змінювати нахил модулів відносно положення сонця, встановлюючи оптимальний кут між сонячним світлом та поглинаючою поверхнею. Широко застосовуються й концентратори світла – оптичні пристрої, які фокусують енергію сонця, в сотні разів збільшуючи її щільність.

Для потужної роботи ККД електростанцій варто обирати високоефективне обладнання. Коефіцієнти інвертора та контролера мають становити від 95%. При меншому показнику панелі будуть генерувати енергію виключно для роботи інвертора. 

Досвідчені експерти компанії Keyvolt допоможуть вибрати краще обладнання, оптимальний спосіб збільшення ефективності сонячних модулів й проведуть правильний монтаж.