Встановлення сонячних панелей стає все більш розповсюдженою практикою серед українців, адже це підвищує рівень енергетичної незалежності, допомагає економити на комунальних послугах і дозволяє підстрахуватися на випадок блекаутів.
Технічні характеристики панелей 500 Вт
Сонячні панелі 500 Вт – важлива розробка в галузі сонячної енергетики. Ще 10 років тому середня потужність модулів становила всього 250 Вт, а моделі попереднього покоління видають близько 380 Вт, що на 24% менше, ніж блоки 500 Вт.
Фізичні параметри сонячних панелей залежать від потужності, кількості фотоелементів і різновиду конструкції. Часто зустрічається розмір 2100х1050х50 мм, але він не універсальний. Ширина варіюється в діапазоні 995–1400 мм, довжина – 1685–2500 мм. Середня вага одного модуля – 25–33 кг, хоча деякі бренди випускають варіанти по 20 кг, а інші – понад 35 кг. Робоча температура – від -40 до +85 °С.
За способом виготовлення розрізняють полікристалічні (з розплавленого кремнію) та монокристалічні (з високоякісних кремнієвих пластин) сонячні батареї. Останні більш продуктивні, стійкі до несприятливих зовнішніх факторів і температурних коливань, служать до 50 років, але вони набагато дорожчі, ніж полікристалічні.
Переваги сонячних панелей 500 Вт
Сонячна панель 500 Вт – обладнання, яке виробляє електроенергію цілий рік, а не тільки в літній сезон. Правильно спроєктувавши систему, можна не лише забезпечити об’єкт, зробивши його енергоефективним, а й постачати надлишки в загальну мережу за вигідним «зеленим» тарифом.
Переваги встановлення сонячних панелей:
- екологічність (електрика виробляється без відходів і забруднення повітря);
- відсутність складного профілактичного та сезонного обслуговування;
- високий ККД (у монокристалічних батарей – 18–25%);
- використання відновлювального джерела енергії;
- термін експлуатації не менше 25 років;
- незалежність від усіх видів палива;
- окупність уже за декілька років.
Сонячні панелі дозволяють зробити об’єкт повністю автономним або значно зменшити рахунки за електрику, адже в першу чергу буде використовуватися саме накопичена сонячна енергія (в автоматичному режимі).
Застосування сонячних панелей 500 Вт
Купити сонячну панель 500 Вт – розумне рішення для забезпечення електроенергією приватних будинків, комерційних будівель та віддалених об’єктів, де відсутня можливість підключення до загальної мережі. Автономна сонячна електростанція підстрахує в разі блекауту, забезпечить аварійне живлення інфраструктурних систем, підтримає домогосподарство при нестабільному електропостачанні. З її допомогою можна також організувати вуличне освітлення, ілюмінацію дорожніх знаків, бігбордів тощо.
Визначення потужності СЕС та кількості сонячних панелей 500 Вт
Щоб розрахувати потужність сонячної станції, визначають потребу об’єкта в енергії (у цьому допомагають платіжки за електрику, якщо будівля вже підключена до загальної мережі). Необхідно враховувати річне, місячне, середньодобове та пікове споживання. Крім того, важлива місцевість розташування, адже однакова кількість панелей буде давати більше енергії, наприклад, у Миколаївській області, ніж у Київській.
Монтаж та обслуговування сонячних панелей 500 Вт
Сонячні модулі монтуються на даху будівлі або розміщуються на землі – на металевому каркасі. У першому випадку розраховуються загальна вага й площа, щоб визначити, чи витримає та вмістить всі блоки покрівля. Важливо, аби панелі нічого не затінювало. Оптимальний кут для всесезонного використання – 35° або 30° – весна-літо-осінь та 60° – зима, якщо є можливість зміни нахилу.
Підключення до електромережі потребує професійних знань, навичок, а також використання спеціального інструменту, тому краще довірити цю задачу майстрам компанії Keyvolt. А от догляд за готовою системою не потребує особливих зусиль – достатньо періодично очищати поверхню панелей від бруду, пилу, опалого листя, снігу. Модулі миються м’якою щіткою чи ганчіркою (щоб не подряпати скло) або споліскуються зі шланга. Автоматичні очисники ще більше спростять процес обслуговування.