Встановлення сонячних панелей як частини сонячної електростанції (СЕС) дозволяє отримувати прибуток завдяки продажу державі залишків невикористаної згенерованої енергії. У 2023 році була скасована тривалий час чинна програма «Зелений тариф» для нових споживачів, однак на зміну їй прийшли інші можливості отримання прибутку.

Варіанти отримання прибутку на сонячних батареях

Для приватних власників сонячних електростанцій у 2023 році діють наступні схеми:

  1. No Metering – накопичення зайвих кіловатів на рахунку абонента та списання в ситуаціях, коли споживання перевищує виробіток.
  2. No Billing – зарахування на банківський рахунок абонента грошового еквівалента зайвої енергії, який може використовуватися при надлишковому споживанні в зимові місяці.

Незважаючи на відсутність дії програми «Зелений тариф» для нових власників СЕС у 2023 році, монтаж такої системи все одно залишається прибутковим. Враховуючи те, скільки коштує встановити сонячні батареї та додаткові елементи, вже через 5–7 років можна вийти на прибутковість.

Чому встановлювати сонячні батареї вигідно

Монтаж сонячних електростанцій залишається прибутковим з наступних причин:

  • незалежність від централізованої мережі електропостачання – споживач завжди отримуватиме безплатну сонячну електроенергію, що надзвичайно важливо в періоди блекаутів;
  • можливість накопичення зайвих кіловатів у літній період, які можна використовувати зимою, коли споживання значно зростає через підключення опалювальної системи;
  • невисокий рівень початкових інвестицій у порівнянні з потенційним прибутком та швидка окупність.

Сонячна електростанція дозволить приватному споживачеві не витрачатися на газ для опалення та живлення електричних приладів. В розпорядженні завжди буде альтернативне джерело електроенергії, тому працездатність системи залишатиметься на стабільному рівні у періоди віялових чи екстрених відключень.

Ймовірні ракетні обстріли України, особливо взимку, роблять сонячні електростанції надважливим інструментом. Людям, які працюють віддалено та залежать від електричних приладів, вони забезпечують безперервну працездатність незалежно від ситуації. Крім того, СЕС вигідні не тільки з фінансової, але й з екологічної точки зору, адже альтернативна сонячна енергія сприяє меншому забрудненню довкілля та має довготривалі перспективи розвитку.