Українці звернули увагу на актуальність систем накопичення енергії нещодавно – під час блекаутів. Для стабільного енергопостачання доводилося використовувати або власну генерацію електроенергії (сонячні панелі, вітрові електростанції, дизельні або бензинові генератори тощо), або системи накопичення енергії.

В інших країнах облаштовують промислові системи накопичення електроенергії, щоб забезпечити надійне електропостачання в регіонах, які залежать від роботи сонячних електростанцій, енергії припливів і відпливів, вітрової енергії тощо.

Що таке система накопичення енергії

Найпростіший і відомий кожному варіант – акумуляторна батарея. Це може бути акумулятор для автомобіля чи для телефона. Важливими є два чинники:

  • пристрій здатен накопичувати і тривалий час утримувати електроенергію;
  • у користувача є можливість дозовано отримувати необхідний обсяг електроенергії.
  • Якщо ж мова йде саме про систему, вона має бути доукомплектована контролером та інвертором.

Контролер гарантує, що наявна в сонячних панелях чи в іншому джерелі живлення електроенергія буде переходити в АКБ. Інвертор перетворює постійну напругу у змінну з ідеальною синусоїдою. Саме такий струм необхідний для більшості електропристроїв. Інверторно-акумуляторні ДБЖ – одні з найпрогресивніших систем.

Як використовують пристрої для акумулювання енергії

Акумулятори стають більш доступними завдяки використанню нових технологій. І це дає можливість використовувати їх не лише в портативних пристроях з обмеженою потужністю, але й для повноцінного забезпечення електроенергією домогосподарств чи навіть промислових підприємств.

Перший варіант використання – накопичення електроенергії з мережі на випадок перебоїв з електропостачанням.

Другий – автономна система накопичення електроенергії використовує як джерело живлення сонячні панелі чи інший спосіб генерації з відновлюваних джерел. Сонце світить тільки вдень, вітер постійно змінює швидкість і напрямок руху. Тому тільки акумуляторні батареї з великою ємністю дають можливість стабільно покривати потреби домогосподарств.

Нарешті, такі системи дають можливість банально економити кошти за умови, що заряджати акумулятор будуть під час найнижчої вартості електроенергії, а використовувати її потужність – під час пікового навантаження.

Промислові системи стають необхідністю на виробництві, яке залежить від стабільності електропостачання. Для прикладу, промислові інкубатори забезпечують і акумуляторними станціями, і генераторами. Інакше через перебої електропостачання підприємство може зазнати значних збитків.