Інвертори – один з основних елементів сонячних електростанцій, призначених як для побутового використання, так і для застосування на промислових або комерційних об’єктах. Якісний інвертор для дома дозволяє власникам будинку використовувати сонячну енергію для забезпечення своїх потреб і, навіть, продавати надлишок енергії у мережу електропостачання. Більшість сучасних пристроїв обладнані спеціальними системи, які дозволяють здійснювати моніторинг вироблення електричної енергії за допомогою мобільних застосунків. Функціями деяких із них можна навіть керувати віддалено та змінювати деякі параметри.

Багатофункціональний інвертор для дому та його переваги

Використання зазначених пристроїв має декілька плюсів:

  • можливість регулювання рівня вироблення енергії з урахуванням таких зовнішніх умов, як температура панелей або інтенсивність сонячного випромінювання;
  • наявність вбудованої функції захисту, яка дозволяє уникати перенапруги або інших небезпечних ситуацій;
  • інвертор вольт 12х220 має компактний дизайн та невелику вагу, цей факт значно полегшує його транспортування, а також монтаж та обслуговування;
  • більшість моделей підтримують безперебійну роботу з батарейними системами зберігання енергії, що дозволяє використовувати сонячну енергію навіть під час тривалого відключення мережі або у нічні години.

Інвертор 12 на 220 В застосовується для живлення синусоїдальним струмом стабільної напруги різних побутових електроприладів. Існують більш прості й дешеві моделі, які виробляють струм ступінчастої форми (апроксимовану синусоїду). Вони можуть живити лише прилади з імпульсними БП (комп'ютери, мобільні телефони), а також ті, що складають чисто активне навантаження (праски, лампи розжарювання, електрокаміни тощо).

Інвертор напруги та його роль у сучасному житті

Виробники зазначених пристроїв стверджують: «Надійний інвертор 3000 Вт або аналогічний пристрій іншої потужності – це ключ до енергетичної незалежності». Він є важливою складовою будь-якої системи, що використовує сонячну енергію, оскільки адаптує вироблену сонячними панелями електричну енергію для різних життєвих потреб. Він дозволяє не лише оптимізувати кількість використання сонячної енергії, але й забезпечує резервне живлення у разі виникнення аварійних ситуацій. Слід зазначити, що якісні прилади від відомих виробників мають відмінні експлуатаційні характеристики, а також реалізуються з багатомісячною гарантією. Але встановлювати їх треба доручити професіоналам.