Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Мережева сонячна електростанція

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожчі за назвою

 

Мережева сонячна електростанція

Мережева сонячна електростанція – це комплекс спеціальних пристроїв, призначених для забезпечення об’єкта альтернативним джерелом енергії. Обладнати таку систему варто власникам житлових чи комерційних будівель, які бажають економити та бути незалежними від державної енергосистеми. Крім того, можна продавати вироблену електростанцією енергією за «зеленим тарифом».

Принцип роботи сонячної електростанції

Мережеву електростанцією інтегрують до централізованої системи енергозабезпечення об’єкта. Тому вона складається не тільки з самих сонячних панелей, встановлених на даху будинку, але й з комплексу автоматики, кріплень, перетворювачів напруги тощо. Грамотно налаштована система працює за наступним принципом:

 1. фотоелектричні елементи на панелях поглинають енергію сонця та перетворюють її у постійний електричних струм;
 2. перетворення електроенергії відбувається завдяки інвертору, синусоїдальний змінний струм подається до електромережі;
 3. необхідна кількість енергії використовується для забезпечення роботи електроприладів, а надлишки можна продавати державі за «зеленим тарифом» (для цього встановлюються лічильники генерації та споживання).

Комплектація сонячної електростанції

Мережеві сонячні електростанції для забезпечення ефективної роботи складаються з наступних компонентів:

 • необхідна кількість сонячних панелей (батарей) з монокристалічного або полікристалічного кремнію;
 • інверторний пристрій для перетворення вхідного постійного струму у вихідний змінний;
 • елементи кріплення для чіткої фіксації панелей на похилих дахах та інших поверхнях;
 • кабелі для під'єднання панелей;
 • два лічильники;
 • захисна автоматика.

Комплектація мережевої сонячної електростанції може включати різну кількість панелей та довжину кабелю, однак без вказаного вище переліку елементів неможливо буде налаштувати систему забезпечення об’єкта альтернативною енергією.

Продуктивність мережевої сонячної електростанції

Стандартна мережева сонячна електростанція на 5 кВт забезпечує генерацію до 5000–5500 кВт електроенергії щорічно. Піковий період вироблення енергії припадає на літні місяці, а загальний показник отриманої енергії залежить від погодних умов. Варто також зазначати, що ККД монокристалічних батарей складає до 23%, полікристалічних – до 18% (кількість сонячної енергії, яка поглинається та перетворюється).

Економічний аналіз: оцінка потенційного доходу від використання мережевих сонячних станцій

Враховуючи кількість енергії, яка виробляється сонячною електростанцією, залишаються надлишки, які можна продавати державі. Величина цього резерву залежить від особливостей використання електромережі та числа приладів, що до неї підключені. Однак економічний аналіз демонструє, що при середніх вкладеннях 5500–5700 доларів в обладнання станції можна отримувати 700–900 доларів щорічного прибутку.

Отже, через 7-8 років після встановлення мережева сонячна станція повністю окупить вкладення і почне приносити чистий дохід. До 2024 року держава купує сонячну енергію від домашніх станцій по «зеленому тарифу» 0,164 євро за 1 кВт·год. Можна встановлювати станції більшої потужності, щоб генерувати додаткову енергію та збільшити дохід. Однак їх встановлення та обслуговування потребуватиме значних вкладень. Не забувайте також, що ви не будете сплачувати комунальні платежі за централізоване електропостачання.

Де купити мережеву сонячну електростанцію в Україні

В інтернет-магазині Keyvolt ви можете придбати мережеву сонячну електростанцію з усіма необхідними компонентами. В асортименті системи різної потужності, можна отримати допомогу наших фахівців у придбанні та налаштуванні домашньої електростанції.

 • Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
Вгору

Ми дбаємо про вашу конфіденційність

Цей веб-сайт використовує файли cookie для маркетингу та статистичних цілей, а також для безпечної та оптимальної роботи сайту. Ви можете змінити це в налаштуваннях вашого браузера. Натисніть кнопку «Погодитися», щоб дати згоду на використання файлів cookie. Детальніше можна ознайомитися на сторінці Угода користувача.