Сьогодні питання встановлення сонячних електростанцій (СЕС) постає все частіше. Перед купівлею СЕС треба визначитися з потужністю батарей для задоволення потреби у споживанні електроенергії. Для визначення потужності, яку вам необхідно отримати від такої електростанції, важливо враховувати:

  • регіональні особливості;
  • погодні умови;
  • кут нахилу панелей.

Потужність, яку видасть СЕС, визначається також потужністю інвертора (прилад, який перетворює постійний струм на змінний) – він входить до її складу. Іншим важливим параметром є загальна продуктивність панелей, підключених до інвертора. Перший параметр визначає скільки приладів одночасно зможуть отримувати живлення від вашої електростанції, а другий показує сумарне споживання та як довго електроприлади зможуть працювати без живлення від централізованої електромережі. 

Потужність сонячної електростанції

Перш за все господарям, які вирішили встановити сонячні панелі, треба визначитися з якою метою вони це роблять. Бо потужність батарей для повного та часткового забезпечення потреб електроспоживання буде відрізнятися.

Можна самостійно розрахувати необхідну потужність та кількість панелей. Для цього площу даху слід поділити на площу однієї панелі та округлити в меншу сторону – ми отримаємо кількість батарей. А помноживши цю кількість на продуктивність однієї панелі та округливши, отримати потужність, яку вона зможе забезпечити. Таким чином розраховуємо потужність СЕС для забезпечення електроенергії у господарстві. 

Сонячна електростанція, потужність якої не перевищує 30 кВт, може застосовуватися для заробітку, завдяки програмі «Зелений тариф». Така програма дозволяє заробити завдяки продажу державі надлишків електроенергії.

А якщо ви встановлюєте станцію, щоб лише задовольнити власні потреби, тоді необхідно знати середньомісячні витрати електроенергії на будинок. 

Портативна сонячна електростанція

Така СЕС – ідеальне рішення для спеціалістів, які працюють в полі, чи для мандрівників. За необхідності ви можете зарядити відеокамери, портативний холодильник, оргтехніку, електроінструмент чи інше обладнання. При цьому слід зазначити, що можна здійснювати зарядку декількох акумуляторів і пристроїв одночасно. І чим більш потужна портативна сонячна електростанція, – тим більшу кількість приладів вона зможе забезпечити електроживленням. Час встановлення електростанції декілька хвилин, а легкість у використанні вражає.