Сонячні батареї – це пристрої, які перетворюють сонячне світло на електричну енергію. Вони дозволяють використовувати відновлюване джерело енергії, зменшувати залежність від традиційних видів палива та економити на рахунках за електрику. Але чи вигідні сонячні батареї для кожного? В чому їхні переваги та недоліки? Давайте розглянемо основні аспекти, які слід враховувати, якщо ви хочете встановити сонячні колектори на даху будинку або у своєму дворі.
Переваги сонячних батарей
Щоб вибрати найкращий варіант для забезпечення свого будинку електрикою, вам слід ретельно вивчити принцип роботи сонячних батарей, плюси і мінуси їх використання, а також порівняти з іншими джерелами енергії.
Сонячна панель має багато переваг, ось деякі з них:
- Екологічність. Чиста, «зелена» енергія, яка не викидає шкідливих газів у атмосферу і не спричиняє глобального потепління. За даними Всесвітнього фонду природи (WWF), одна сонячна панель може запобігти викиду 1,2 тонни вуглекислого газу на рік.
- Економія. Безплатне джерело енергії, яке дозволяє знизити витрати на електрику. За даними Міжнародної асоціації сонячної енергетики (ISEA), встановлення таких колекторів в Україні може допомогти зекономити до 50% на рахунках за електроенергію.
- Незалежність. Сонячна енергія не залежить від імпорту палива або стабільності мереж. Це означає, що ви можете мати власну електростанцію на своєму даху або у дворі і не хвилюватися про перебої у постачанні електрики або про підвищення тарифів.
Крім того, ця технологія може сприяти розвитку малого та середнього бізнесу, створенню нових робочих місць, підвищенню енергетичної безпеки країни.
Сонячна батарея: недоліки використання
Перш ніж вирішити встановлювати сонячні батареї, за і проти їх монтажу саме у ваших умовах слід ретельно зважити, об’єктивно оцінити всі переваги та недоліки, враховуючи екологічний, економічний і технічний аспекти.
Сонячні панелі: недоліки, на які в першу чергу треба звернути увагу:
- Висока вартість. Так, це недешева технологія. Встановлення сонячної панелі вимагає значних витрат на придбання обладнання, монтаж, підключення та обслуговування. Хоча існують різні програми фінансування і субсидування сонячної енергетики, вони не завжди доступні і вигідні для споживачів.
- Нестабільність. Інтенсивність сонячної енергії залежить від погоди та часу доби, тому пристрій генерує електрику лише протягом світлового дня і за наявності достатнього сонячного освітлення. У середньому, сонячні панелі в Україні дають менше енергії, ніж в країнах Південної Європи. Тому будуть потрібні додаткові джерела енергії та системи збереження.
- Екологічні проблеми. Одна з проблем – це утилізація після закінчення терміну служби, який становить приблизно 25 років. Фотоелементи містять шкідливі речовини, які, якщо їх не переробляти належним чином, можуть забруднювати ґрунт, воду та повітря і викликати отруєння. Інша проблема – вплив на ландшафт та біорізноманіття, особливо якщо вони розміщені на великих територіях.
Якщо ви хочете дізнатися більше про сонячні батареї, читайте інформаційні матеріали на нашому сайті, тут ви знайдете багато корисної інформації на цю тему. Ми знаємо все про сонячні батареї.