Дача давно перестала бути місцем, де просто вирощують городину. Сьогодні більшість дач облаштовують як повноцінне житло. Значно підвищити комфортні умови перебування у вашому заміському будинку допоможе сонячна електростанція для дачі. Встановлюючи СЕС, ви забудете про проблеми з електрикою та в майбутньому зможете заощадити на комунальних платежах. 

На що слід звернути увагу при розрахунку кількості панелей:

  • загальна потужність споживачів енергії;
  • потужність панелі;
  • площа місця для встановлення;
  • кількість сонячних днів.

Як розрахувати потужність споживання

Щоб правильно розрахувати кількість сонячних панелей для дачі, насамперед потрібно знати, скільки енергії споживається в середньому щодня у вашому заміському будинку. Для цього слід скласти потужності всіх електроприладів, якими ви користуєтеся (інформація зазвичай міститься на бірці та в інструкції).

Важливо пам'ятати, що не вся вироблена електроенергія йтиме безпосередньо на ваші потреби – частина витрачатиметься на роботу акумулятора, інвертора та інших складових системи. За сприятливих погодних умов сонячна батарея вироблятиме 70% від зазначеної потужності. Тож при розрахунку необхідної потужності СЕС потрібно додати хоча б 30% до щоденного споживання. 

Яку потужність повинні мати автономні сонячні електростанції для дачі

Саме від потужності панелей залежить їхня кількість. Знаючи величину споживання електроенергії на добу, можна легко розрахувати потрібну кількість панелей. 

Зверніть увагу, що електроенергія виробляється лише у світлу частину доби, а якщо небо затягнуте хмарами, то генерація струму значно зменшується. 

Найпопулярнішими для домашнього використання є сонячні електростанції потужністю 5 або 10 кВт. Якщо ви плануєте використовувати електроенергію, вироблену сонцем, лише на період відключень світла, то достатньо буде встановити СЕС потужністю 5 кВт. Кількість батарей у цьому випадку коливатиметься від 8 до 15. Встановлюючи автономну сонячну електростанцію потужністю 10 кВт, ви зможете відмовитися від централізованого електропостачання. Відповідно, й кількість батарей в цьому випадку буде більшою – 18–25. 

Де краще встановити сонячні електростанції для дачі

Найпопулярнішими способами монтажу сонячних батарей є встановлення на даху або на ділянці біля будинку. Однак якщо у цих випадках площа для монтажу обмежена, то панелі можна монтувати на фасад будинку (з сонячної сторони).

Український клімат дозволяє використовувати сонячні панелі по всій території країни.

Купити автономну сонячну електростанцію для дачі можна в інтернет-магазині Keyvolt. Фахівці завжди нададуть якісні консультації та допоможуть з розрахунками та вибором СЕС. 

В реаліях сьогодення СЕС для дачі є вигідним придбанням. Встановивши станцію, ви не будете залежати від проблем із живленням в електромережі, дбатимете про довкілля, зможете заощадити на оплаті комунальних послуг.