«Сонце не просто зійшло, воно наринуло як потік і переповнило весь світ» – казав Рей Бредбері.
Енергія сонця – одне з найвигідніших джерел альтернативної енергії. Вона ефективна, екологічно безпечна і довговічна. Саме тому сонячні панелі для будинку стають все популярнішими та доступнішими.

Чинники, які впливають на остаточну кількість одиниць

На перший погляд, немає нічого складного в тому, щоб розрахувати, скільки та які сонячні панелі для дому потрібні. Можна, наприклад, взяти загальний показник усієї електроенергії, яка споживається обладнанням, та розділити його на потужність однієї сонячної панелі. 

Проте насправді все складніше. Процес залежить від декількох чинників, в тому числі й зовнішніх: 

  1. Щорічне енергоспоживання. Залежить від кількості кВт·годин, які ви регулярно витрачаєте. Чим більший розмір вашої будівлі та кількість побутових приладів, тим більше сонячних батарей буде потрібно.
  2. Розташування та орієнтація житла. Якщо будинок знаходиться в сонячному регіоні, у місцевості з меншою кількістю тіней, то вам буде достатньо меншого числа панелей, і навпаки. 
  3. Кліматичні умови. На більшості території України важливо враховувати велику кількість похмурих днів взимку. Тут знадобиться більше батарей для забезпечення необхідного запасу енергії. 
  4. Потужність, яку забезпечує сонячна панель для будинку. Чим більший показник вихідної потужності фотоелектричної панелі, тим більше енергії вона зможе виробити. 
  5. Коефіцієнт продуктивності системи. Це обсяг енергії, яку виробить комплекс, поділений на загальну потужність. Номінальний показник вказує на максимальну кількість в умовах ідеального навколишнього середовища. Проте на кількість енергії, яку видасть панель, впливатимуть також: в якій фазі знаходиться сонце, його нахил, температура та інші чинники. 

Точнішу оцінку щодо забезпечення вашого будинку краще отримати у фахівців галузі сонячної енергетики.

Швидкий калькулятор сонячної електростанції

Можна вважати, що половина справи вже зроблена, якщо ви визначилися з потрібною кількістю панелей. Для розрахунку знадобляться: 

  • дані вашого річного споживання енергії;
  • потужність, на яку здатна сонячна панель для дому (від 100 до 400 Вт);
  • коефіцієнт продуктивності (варіюється між 1,3 та 1,6);
  • розрахунок за формулою: об'єм річного споживання енергії/потужність сонячної панелі/коефіцієнт продуктивності = необхідна кількість панелей.

Наприклад, вам щорічно потрібно 10 000 кВт·год електроенергії. Приймаємо коефіцієнт 1,6 та сонячні панелі на 400 Вт. Маємо: 10 000 кВт·г/1,6/400 = 16 панелей. 

Чимало власників приватного житла прагнуть повної автономії та купують сонячні електростанції. Це допомагає зекономити на оплаті комунальних послуг, підтримати навколишнє середовище, вигідно інвестувати.