Сонячна електростанція на трекерах являє собою споруду, яка працює за допомогою спеціальних пристроїв стеження за найближчої до Землі зіркою. Такі пристрої називають трекерами. Вони мають вигляд рухомих конструкцій, які постійно слідкують за положенням сонця та допомагають забезпечити максимальну ефективність роботи всієї станції.

Сонячний трекер та його специфіка

Трекер для сонячних панелей – сучасний електромеханічний пристрій. Слідом за переміщенням зірки на небосхилі він автоматично направляє фотоелектричну панель на потрібний кут. Живиться цей пристрій за рахунок самої сонячної панелі, тому є повністю автономним у роботі. До складу його конструкції входять:

  • електронна частина – це система, що вираховує, в яку саме сторону та під яким кутом повинна нахилятись панель для досягнення максимальної генерації;
  • механічна – система, яка безпосередньо виконує команду та забезпечує поворот конструкції під необхідним кутом.

Трекери заслужено називають інноваційною розробкою, оскільки збільшують генерацію енергії, яку виробляють автономні CEC. Крім того, саме вони дозволяють продуктивніше використовувати земельну ділянку, на якій розташовані сонячні панелі.

СЕС на трекерах: що треба знати

Конструкція такого трекера обов’язково повинна бути детально прорахована із встановленням вітрових та погодних навантажень у кожному конкретному регіоні. Надійність та рухливість конструкції безпосередньо впливає на безпеку роботи всієї станції. Щоб дізнатися, наскільки раціональним та вигідним буде використання текерів, необхідна професійна розробка проєкту, якого потребують всі гібридні СЕС.

Вибір описаних пристроїв залежить від розміру всієї системи, обмежень щодо встановлення, електричних показників, клімату та геолокації. Так, великі мережеві СЕС потребують використання одновісних трекерів. А на приватних оселях зазвичай встановлюються двовісні пристрої.

В чому полягає вигода

Якісний сонячний трекер, ціна якого залежить від типу конструкції, може підвищити продуктивність електростанції на 10–25%. Він дозволяє:

  • більш ефективно використовувати сонячну електростанцію;
  • підвищити вихідні потужності в умовах обмеженої площі;
  • збільшити прибутки у довгостроковій перспективі;
  • слідкувати за рухом Сонця в автоматичному режимі, без залучення людей.

Фахівці стверджують: «Сонячна електростанція на трекерах дозволяє отримувати чисту енергію та максимально використовувати потенціал панелей протягом усього дня, слідкуючи за рухом Сонця». Незважаючи на те що такі конструкції потребують на початкових етапах доволі значних інвестицій, вони вигідні як для приватних домогосподарств, так і для комерційних СЕС.