Кількість
|
Вартість
|
||
|
Обладнання для сонячної електростанції: склад
Комплектація фотоелектричних панелей охоплює значну кількість спеціальних пристроїв. Складові елементи перетворюють енергію сонця на електричний струм, який надходить до споживача. Основною частиною обладнання є власне панель – полікристалічна, монокристалічна, тонкоплівкова. Різниця між різновидами полягає у матеріалі, з якого виготовляється корпус. До комплектації сонячної електростанції входять:
- Система кріплень. Залежно від того, де розміщується СЕС, вона буває даховою чи наземною. Головна вимога до кріплення – забезпечення жорсткості всієї конструкції, яка має витримувати навантаження снігу, дощу, вітру.
- Інвертор. Перетворює постійний струм на змінний, придатний для споживання.
- Контролер BSM. Контролює стан заряду акумулятора, дозволяє керувати ним.
- Акумулятор. Накопичує отриману вдень електрику і надає її для перетворення та споживання.
- Система захисту.
Щоб продавати накопичену електроенергію державі за «зеленим» тарифом, власники оснащують комплект обладнання для сонячних електростанцій багатофункціональним електронним лічильником. Прилад веде облік енергії, поданої до централізованої мережі. Вартість обладнання залежить від потужності, розмірів та інших характеристик СЕС.
Обладнання для сонячних електростанцій: особливості вибору
Перше, на що повинен звернути увагу власник, – довготривалість служби фотопанелей. Оптимальний термін складає 25 років. При купівлі надається гарантія виробника на деградацію модулів. Це означає, що ККД панелі залишатиметься незмінним упродовж її експлуатації. Варто підібрати оптимальний розмір модулів для конкретної площі. Невеликі параметри надають можливості для гнучких інженерних рішень. Тобто власник може поставити конструкцію у різний спосіб. Серед технічних характеристик потрібно визначитися:
- Із вхідною напругою панелей. Модулі бувають 12-, 6- або 2-вольтовими.
- Інвертором. У продажу пропонуються моделі на 12, 24, 48 і 96 вольт.
- Акумулятором. Популярними є 12-вольтові батареї.
Рекомендується врахувати імпульси змінного струму. Якщо він надходить у формі прямокутника чи трикутника, то цього вистачить для живлення нагрівальних приладів. Більшість моделей видають струм у формі синусоїди. Це забезпечує сумісність з електричними інструментами та сучасною технікою.
Коректна робота акумуляторного блоку залежить від заряду, струму розряду та ємності. Допомогти визначитися з цим можна завдяки вирахуванню середніх показників споживання енергії на добу та встановленню режиму енергопостачання.
Для нормування напруги варто купити обладнання для сонячної електростанції з контролером. Цей елемент корисний у випадках, коли акумулятор повністю зарядився. Контролер запобігає перезаряджанню, знижуючи напругу. Асортимент моделей охоплює прилади з автоматичним під’єднанням і від’єднанням панелі та пристрої, які за умов незадовільної інсоляції збільшують напругу.
Ціни на обладнання для сонячних електростанцій в Україні
Вартість комплектації для СЕС залежить від характеристик, кількості та параметрів приладів. Одними з найголовніших критеріїв є потужність вироблення електроенергії та тип кріплення – наземний чи даховий.
Де купити обладнання для сонячних електростанцій
Компанія Keyvolt пропонує гарантійні, якісні, довговічні елементи для СЕС за доступною ціною. Прилади забезпечують стабільне електроживлення офісу, квартири, будинку. СЕС від Keyvolt допоможе експлуатувати опалювальний котел, насос, сервер та інше чутливе обладнання.